Na spotkania autorskie z Panem Poetą dnia 2 grudnia do Biblioteki Publicznej Gminy Gniewoszów przybyli uczniowie klas I z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice im. ks. Franciszka Siarczyńskiego.
Pan Poeta to doskonały animator zabaw, a przede wszystkim wspaniały bajkopisarz, autor książek: „Paw co miał ogon z przyjaźni”, „Kura co była na diecie”, „Wróbel co oćwierkał sąsiadów”, „Kaczka co przebrała miarkę”, „Kruk co kracze pokrakanie”. Jego opowieści uczą morałem i bawią treścią.
Nasz gość w sposób humorystyczny opowiedział dzieciom swoje wierszowane historyjki o kurze i kaczce w towarzystwie ptakostworów, które oczarowały pierwszoklasistów.
Dla dzieci oczywiście najważniejsza była zabawa m.in. karmiły latającą kurę, wsłuchiwały się w szum morza, przebierały się w różne efektowne stroje. Było dużo ruchu, śmiechu i zabawy.
Bardzo miła atmosfera, mnóstwo pozytywnych emocji sprawiło, że był to naprawdę przyjemnie i owocnie spędzony czas. Po spotkaniu można było nabyć książkę z autografem autora.
Dziękujemy Panu Poecie!